[Úvodní stránka][Textové menu]
[Přihlásit se]

Doubrava 10.4.1999
FOTKY Z AKCÍ

DOUBRAVA 10.4.1999

PRVNÍ POŘÁDNÁ JARNÍ KOUPEL


To jsme si tak jednou vyrazili na vodu. Na Chrudimku. No ale na místě jsme zjistili, že se koná "Odemykání Doubravy" -- a že budou pouštět vodu z přehrady v dostatečném množství.

Doubrava je hezký potůček v Železných Horách, který je za normálních okolností asi sjízdný jen pro plovací kruh. Ale když je voda, je to o něčem jiném. Rozhodně to není volej.

Celou akci předznamenal Kuba hned po nasednutí do lodi, ještě na voleji nad prvním jezem. Spáchal náklon+výleh tak úspěšně, že Jánoš už nestačil zareagovat a oba si mohli vyzkoušet své neoprény. Vyrazili jsme. O pár zatáček dál Verča nezvládla strom přes cestu a řeka vedla 2:0. Ale to nejlepší nás teprve čekalo: nádherná kaskáda, kde to opravdu hučelo.

Vypadalo to opravdu hutně. Navíc se tam těsně před námi několik cizích lodí prásknulo. No ale co. Naše posádky začaly jezdit. Jak? Dobře, bez problémů. Stačí se podívat zde:
 

Franta s Michalem na Orlici.
 

Toxxa s Pilou dokazují, že sjet se to dá i na otevřené Vydře.
 

Potom přišli na řadu Termit s Miškou. Termit si špatně najel a proud ho strhl na největší kámen v řece. (Zde je mimochodem na rozdíl od ostatních fotek díky jinému úhlu pohledu vidět, že to teklo opravdu z kopce dolů. A to docela svižně.)

Ale co se nestalo? Hurva se vzepřel o šutr rukou, zabral a loď vyrovnal!

Nepráskli se!
 

No a zlatý hřebíček na závěr: vyrážím já s Písou. Nadjíždím si více vlevo, abych nezopakoval Termitův postup. Hmmm. Ještě asi čtyři metry nad kaskádou bereme zákeřně pod hladinou schovaný butřík, loď sebou škubne... a letíme v bočním proudu přímo na Termitův šutr!

Ovšem nájezd byl ještě horší než ten Termitův. Na vzepření o šutr daleko, na výleh moc blízko. No a skončilo to dobře. Tedy, pro diváky.

Pro nás už o trochu hůř. Loď se zalila vodou a následně to s ní mrštilo na útes uprostřed proudu. Jakže to bylo? "... jako ústa staré ženy ..."
 

Zbytek cesty už byl pohodový, peřeje maximálně WW II. Pak ještě jeden nenáročný jez (v akci Verča s Bětkou) a byli jsme v cíli.


 

Akce se mooooc podařila!


Foto Houska a Termit.