Aktuální informace ZDE! (3. února)

Motto:
"Nechala jsem se přesvěčit, že stanovat v mrazech je výborná věc. Po akci Zima '98 říkám: Je to NEJSKVĚLEJŠÍ, co se dá na má stará kolena zažít!"

Ahoj Kořesi, Peckaři, KP, KIVe CIVe, prostě ahoj lidi
Datum   5. - 7. únor 1999
Místo   (pravděpodobně) Brdské polesí


Je tu termín akce Zima '99. Proč tato akce? Inu proto, že na ní máme chuť, máme dobrou zkušenost se dvěma předchozími akcemi a jsme odhodlaní k dalšímu útoku na naše pohodlná těla. Už víme, jaké to je probudit se do třeskuté zimy, ze spacáku odklidit vrstvu jinovatky a neustálého cvakání zubů vylézt ze stanu a uvidět například scenérii z první fotky. Co na tom, že je focena za teploty -18 stupňů ;-) Obrázky, zvadla a ostatní informace o minulých akcích Zima najdete zde (hledejte akce Zima '97, Zima '98)

Co je potřeba udělat předem?
 1. Dát o sobě vědět. Nejlépe E-mailem na adresu brouzda@datasys.cz nebo urbanec@zcu.cz. Máte-li k maileru daleko, napište prostě své jméno semhle:
 2. Připravte si potřebné věci: teplý spacák, dvě karimatky, celtu. To jsou základní potřeby. Dále propan-butan vařík, ešusy, jídlo, pití, trochu alkoholu (nejedná se o chlastačku!), baterku, stany. Pro spaní jsou potřeba suché věci, pro chůzi (předpokládejme 20-30 km) je vhodné lehčí prádlo a například propocováky.

 3. Odporúčame tiež:

  • šusťáky s "psíma dečkama"
  • propocováky (třeba Alae-Lupuli)
  • lehkou šusťákovku pro chůzi a péřovku pro chvíle odpočinku
  • nafukovací matraci
  • nachystejte si lehké, ale hodně kalorické jídlo


Pozor! Další informace budou postupně přibývat! Čtěte alespoň jednou týdně!

Za celý houf lidí se těší Čuba++ a Houska


Aktuální informace k 27.1.1999

Místo konání, čas odjezdu
Bylo vzneseno několik dotazů ve stylu: "A co když v Brdech nebude sníh?" Nepropadejte panice! Prostor, v němž se akce Zima bude konat, bude upřesněn až ve středu 3.2. Tudíž pokud nebude sníh v Brdech, pojedeme jinam. S tímto je spojeno i určení času odjezdu.

Co je potřeba k přežití?
Zkušenosti z let minulých nám praví:
 • Spaní: dobrý spacák + dvě klasické karimatky. Na spacáku až tak moc nezáleží, neboť se do něj člověk může obléknout třeba do péřovky. Ale izolace od země je to nejdůležitější. Místo dvou karimatek se dá použít nafukovací madrace. Zcela nevhodné jsou alumatky (takové ty tenké hliníkové příšery!
 • Cesta přes den: hodí se kvalitní boty (pohory, řádně naimpregnované) + šusťáky + návleky (aby sníh nepadal do bot). Na vlastní cestu je třeba obléknout se lehce (tj. jako na běžky: triko + mikina + šusťákovka), jakmile se však zastaví, na člověka padne zima -> na vrchu v batohu by měla být péřovka.
 • Vaření: doporučená technologie je plynový vařič (Pozor! Bomba musí obsahovat směs a ne samotný butan, neboť tento při záporných teplotách nefunguje! Rozhodně si s sebou vemte dvě 1.5 - 2l PET lahve, protože možná nebudeme spát přímo u zdroje vody.

Je třeba se bát?
Ne! Teploty panující v čechách prostě při kvalitní výzbroji nejsou vražedné. Maximálně se někdo v noci zimou nevyspí. Loni při -17 stupních přežili také všichni a tuším že bez problémů.

Kdo jede?
Z Plzeňské sekce se hlásili: Čuba++, Vendulka, Jejda, Ing. Váša z Dobřan, Jindra a Iveta.
Z Jablonecka pravděpodobně přijede Adrian + Petra, Písa, možná Maruna s Verunou.
Za Prahu se hlásí blíže neurčený počet Kořesů, minimálně však Čuba, Termit, Houska, Matouš, Toxxa, Petra, Šurin, Mamut...

Speciální odstavec pro nezletilé Kořesy
Budu chtít od vašich rodičů potvrzení, že s vaší účastí na akci souhlasí.

Aktuální informace k 3.2.1999

Operační prostor
Šumava. Začátek cesty v Nýrsku, další trasa asi Železná Ruda, Hojsova Stráž...

Spojení tam
Základním spojem budiž následující sada vlaků:
Praha hl.n.   16:28  R 565
Praha Smíchov  16:38
Plzeň hl.n.   18:12
---
Plzeň hl.n.   18:19  Os 7528
Klatovy     19:21
---
Klatovy     20:30  Os 7556
Nýrsko     20:56
Celá tato sranda stojí z Prahy 110 Kč. Pokud někdo nestíhá odjezd, může zkusit "zkratku" jedním z následujících autobusů:
99/02/05 17:20 Praha,,Florenc aut.nadr.METRO
99/02/05 20:02 Klatovy,,aut.nadr.

99/02/05 17:25 Praha,,Florenc aut.nadr.METRO
99/02/05 20:10 Klatovy,,aut.nadr.
Autobusové nádraží v Klatovech by podle některých zdrojů mělo být cca 100 metrů od nádraží vlakového. Pokud chceš autobus použít, informuj nás, že tě máme v Klatovech hledat...

Spojení zpět
Přesný vlak není stanoven; budeme s sebou mít jízdní řád a tudíž přizpůsobíme dopravu aktuální situaci.

Možnost ústupu
V případě problémů je to vždy "kousek" k vlaku. Kousek je v tomto případě roven maximálně dvěma hodinám cesty.

Běžky
Kdo chce kam, pomozme mu tam. Každý svého štěstí strůjcem. Pokud chcete, vemte si je; pamatujte však na truchlivý osud loňské běžkovýpravy.

Problémy
Problémy reportuj Houskovi (telefony třeba 02 - 61 388 221, 02 - 402 42 93) či Čubovi++ (do práce 019 - 7491 538). V případě absolutní nouze volej Píse na mobil (0603 - 70 40 56).


Na hlavní stránku KOŘESwebu se dostanete tudy!