[Zpět na KOŘESweb] Aktualizováno 16.2.2004 15:03 [Aktuální informace] [Přihlásit se!]
Zima '99 : Písa vylézající ze zapadaného stanu.
Zima '99 : Písa vylézající ze zapadaného stanu.
Zajistěte si zasílání e-mailu vždy, kdy dojde k aktualizaci této stránky:
Akce Zima 2004

Co to je? Akce Zima 2004 bude dvouapůldenní přechod nějaké zajímavé oblasti v Čechách. Bude složena z těchto základních ingrediencí: sníh na zemi a pokudmožno i ve vzduchu, spaní ve stanech (či pod širákem, pokud někdo bude chtít) ve volné přírodě, tj. na sněhu, záporné teploty, chození natěžko, tj. s batohem na zádech. O předchozích ročnících akce si můžete přečíst zde.

K čemu to je? Spaní na sněhu i pohyb po něm je hodnotný zážitek. Člověk si může posunout hranice toho, co považuje za zvládnutelné. S kamarády je sranda i v zimních podmínkách. V neposlední řadě pak akce Zima přináší zkušenosti, které se později mohou hodit (jak mohou vyprávět např. ti, kdož v srpnu zažili deset stupňů mrazu a sněhovou vánici na Gran Paradisu).

Kdy? Termín akce Zima 2004 byl stanoven na pátek 20.2.neděli 22.2., záložní termín je 13.-15.2.

Kde? Kam přesně pojedeme bude rozhodnuto cca týden předem podle aktuálních sněhových podmínek. Mezi kandidáty patří: Krušné hory, Šumava a Jizerské hory (další náměty jsou vítány).
Zatím to stále vypadá nejspíše na Krušné hory.

Přihlašování? Přihlásit se je možno e-mailem i telefonem.

Není nutné se přihlašovat, ale rádi bychom měli přehled, kolik lidí se zúčastní. S těmi, co se přihlásí, se budeme dohadovat, kam se pojede.

Aktuální seznam přihlášených řazeno zhruba dle pořadí přihlášení:
Houska, Váša+Lucie, Tomáš, Štěpán+Lenka, Čuba


Zima '98 : Nedělní ráno, sedmnáct stupňů pod nulou.
Zima '98 : Nedělní ráno, sedmnáct stupňů pod nulou.

Další informace? Další informace zde budou průběžně přibývat. Zejména přehled toho, co považujeme za dobré si vzít s sebou, seznam aktuálně přihlášených lidí...

Kontakt Houska, houska@kores.cz, mobil 603 899 285

Zima '99 : Franta...
Zima '99 : Franta...

Co s sebou? Důkladný popis vybavení najdete ZDE.

Zde tedy jen stručně:

  • Spaní: dobrý spacák + dvě klasické karimatky. Na spacáku až tak moc nezáleží, neboť se do něj člověk může obléknout třeba do péřovky. Ale izolace od země je to nejdůležitější. Místo dvou karimatek se dá použít nafukovací madrace. Zcela nevhodné jsou alumatky (takové ty tenké hliníkové příšery!)

  • Cesta přes den: hodí se kvalitní boty (pohory, řádně naimpregnované) + šusťáky + návleky (aby sníh nepadal do bot). Na vlastní cestu je třeba obléknout se lehce (tj. jako na běžky: triko + mikina + šusťákovka), jakmile se však zastaví, na člověka padne zima -> navrchu v batohu by měla být péřovka.

  • Vaření: doporučená technologie je plynový vařič Pozor! Bomba musí obsahovat směs a ne samotný butan, neboť tento při záporných teplotách nefunguje! Rozhodně si s sebou vemte dvě 1.5 - 2l PET lahve, protože možná nebudeme spát přímo u zdroje vody.

  • Baterku, mapu...

Aktuálně: Zatím žádné aktuální zprávy.