[Zpět na KOŘESweb] Aktualizováno 3.2.2000 9:20 [Aktuální informace] [Přihlásit se!]
Zima '99 : Písa vylézající ze zapadaného stanu.
Zima '99 : Písa vylézající ze zapadaného stanu.
Zajistěte si zasílání e-mailu vždy, kdy dojde k aktualizaci této stránky:
Akce Zima 2000

Co to je? Akce Zima 2000 bude dvouapůldenní (případně i o den delší) přechod nějaké zajímavé oblasti v Čechách. Bude složena z těchto základních ingrediencí: sníh na zemi a pokudmožno i ve vzduchu, spaní ve stanech či pod širákem ve volné přírodě, tj. na sněhu, záporné teploty, chození natěžko, tj. s batohem na zádech. O předchozích třech ročnících akce si můžete přečíst zde.

K čemu to je? Spaní na sněhu i pohyb po něm je hodnotný zážitek. Člověk si může posunout hranice toho, co považuje za zvládnutelné. S kamarády je sranda i v zimních podmínkách. V neposlední řadě pak akce Zima přináší zkušenosti, které se později mohou hodit (jak mohou vyprávět např. ti, kdož v srpnu zažili deset stupňů mrazu a sněhovou vánici na Gran Paradisu).

Kdy? Termín akce Zima 2000 byl stanoven na pátek 4.2.neděli 6.2., což je první víkend jarních prázdnin Prahy 4/12.

Kde? Kam přesně pojedeme bude rozhodnuto nejpozději ve středu 2.2. ráno, abychom se mohli přizpůsobit aktuálním sněhovým podmínkám. Mezi kandidáty patří: Krušné hory, Brdy, Slavkovský a Český les, Šumava a Lužické hory. Náměty jsou vítány.

Přihlašování? Přihlásit se je možno e-mailem i telefonem. Nebo můžete své jméno a e-mail adresu napsat sem a zmáčknout tlačítko:

Není nutné se přihlašovat, ale rádi bychom měli přehled, kolik lidí se zúčastní. Navíc pro přihlášené budeme zajišťovat hromadnou slevu na vlak. Ale je možno přijet i bez přihlášení - rádi uvidíme každého.

Pro KOŘESy mladší než osmnáct let - stejně jako loni budeme chtít souhlas rodičů!

Aktuální seznam přihlášených řazeno zhruba dle pořadí přihlášení:
Modřanská sekce: Houska, Písa, Toxxa, Zetor, Tomáš, Verča, možná Marina, Štěpán, Lenka
Plzeňská sekce: Čuba++, Váša
Ostatní či neidentifikovaní: Maggie, Jiří Mašek


Zima '98 : Nedělní ráno, sedmnáct stupňů pod nulou.
Zima '98 : Nedělní ráno, sedmnáct stupňů pod nulou.

Další informace? Další informace zde budou průběžně přibývat. Zejména přehled toho, co považujeme za dobré si vzít s sebou, seznam aktuálně přihlášených lidí...

Kontakt Čuba++, urbanec@kores.cz, telefon do práce 019 / 7491 538
Houska, houska@kores.cz, telefon do práce 02 / 61 388 221

Zima '99 : Franta...
Zima '99 : Franta...

Co s sebou? Důkladný popis vybavení najdete ZDE.

Zde tedy jen stručně:

 • Spaní: dobrý spacák + dvě klasické karimatky. Na spacáku až tak moc nezáleží, neboť se do něj člověk může obléknout třeba do péřovky. Ale izolace od země je to nejdůležitější. Místo dvou karimatek se dá použít nafukovací madrace. Zcela nevhodné jsou alumatky (takové ty tenké hliníkové příšery!)

 • Cesta přes den: hodí se kvalitní boty (pohory, řádně naimpregnované) + šusťáky + návleky (aby sníh nepadal do bot). Na vlastní cestu je třeba obléknout se lehce (tj. jako na běžky: triko + mikina + šusťákovka), jakmile se však zastaví, na člověka padne zima -> navrchu v batohu by měla být péřovka.

 • Vaření: doporučená technologie je plynový vařič Pozor! Bomba musí obsahovat směs a ne samotný butan, neboť tento při záporných teplotách nefunguje! Rozhodně si s sebou vemte dvě 1.5 - 2l PET lahve, protože možná nebudeme spát přímo u zdroje vody.

 • Baterku, mapu...

Aktuálně: Nejaktuálnější z aktuálních informací (3.2.2000 9:20)
 1. Vzhledem k nehezkému počasí pojedeme na Šumavu, kde sníh je a bude

 2. Trasa bude upřesněna ve vlaku, předběžně se počítá na druhou stranu od Železné Rudy a Hojsovy Stráže, než loni. Tj. Prášilsko, jezero Laka atd.

 3. Spojení:
  Praha hl.n.   16:30    R 656 /1966
  Praha Smíchov  16:39
  Plzeň hl.n.   18:11/18:18
  Klatovy     19:06
  
  Klatovy     19:13    Os 7558
  Hojsova Stráž  20:14

  Nic později už bohužel nejede. Do tohoto vlaku tudíž musí nastoupit všichni, kdož se chtějí zúčastnit. Lístky si kupujte do Hojsovy Stráže.

 4. Spojení zpět
  Žel. Ruda --- Praha
  8:38     12:58
  10:54     16:00
  15:10
  15:54     19:50

 5. Dá se očekávat, že bude hnusně vlhko, počítejte s tím!